FRENCH MANİKÜR / OJE

French Manikür Oje


FRENCH MANİKÜR / OJE

25/02/2019

French Manikür yüz yıllardır bakımlı kadının olmazsa olmazı.

Kusursuzluğa giden elegan manikür hem doğal görünümünü korumana hem göz alıcı görünmene yardımcı oluyor. Bu şık manikür tırnağının kendi tonlarını vurgularken cilt rengini vurgulamana yardımcı oluyor. Her kadın, kaç yaşında olursa olsun vazgeçmeden yapabilir. Bu nedenle zamansız ve her zevke hitap ediyor. Kadınların en vazgeçilmezi ise French oje…

French oje nedir?

Fransız manikürü tırnakların uçlarının beyaz geri kalanın ise açık nude tonlarına boyandığı manikür stiline verilen isimdir. 90'lı yılların başlarında popüler olmuş ve o günden beri de şık ve zarif görünümün simgesi haline gelmiştir. Fransız oje görünümlü tırnaklar, her tırnak boyuna çok yakışıyor ama tabiî ki uzun tırnaklarda daha elegan göründüğünü söyleyebiliriz.

French manikür tipleri

French oje modellerine baktığımızda klasik oje modellerinin yanı sıra glitter tırnakları da görüyoruz. Bu manikür tarzına modern bir dokunuş eklemek için yüzük parmağına toz pembe glitter oje sürebilirsiniz. Özel davetlerde veya düğün, nişan gibi etkinliklerde Fransız oje manikür stili dikkat çekici görünecektir

Fransız oje modellerinde karşımıza genelde ince & kalın French manikür, beyaz top coat veya pembe top coat tercihleri çıkıyor.

• İnce French manikürde tırnağının ucuna sürdüğünüz beyaz oje incecik bir çizgi halinde görünüyor. Elleri olduğundan daha zarif gösteren bu manikür stili temiz ve sade bir hava sunuyor. Düğünlerde de en çok tercih edilen manikür stili ince French ojedir.
• Kalın French manikür ise tırnak uçlarına daha kalın bir şerit şeklinde beyaz oje sürülmesiyle meydana geliyor. Genellikle uzun tırnaklarda bu manikür stili kullanılıyor. 2018 oje trendlerinde bu manikür stili karşımıza çıkmasa da klasik manikür stilini seviyorsan kalın French manikürü deneyebilirsiniz.
• Beyaz top coat sürülen French manikürü aslında orjinal Fransız manikürü stilinden geliyor. Fransız manikürü ilk çıktığı zaman da saydam beyaz tonlarında top coat uygulanıyordu. Elleri temiz ve göz alıcı gösteren bu manikür stilini herkes çok seviyor.
• Pembe top coat ise son yıllarda popüler olan French manikür modeli. Pembe top coat seçerken en açık pembe tonlarına yönelmeli ve saydam pembe oje seçilmesini öneriyoruz.

French ojenin güzel durmasını istiyorsanız; önce tırnaklarına manikür yapmalı ve uzayan kütiküllerini kestirmelisiniz. Unutmayın; French manikür yaptıktan sonra herkesin gözü ellerinizde olacaktır...