SAÇ RENKLENDİRME

Kişisel Bakım


SAÇ RENKLENDİRME

Özgür, Keyifli Yansımalar İçin Saç Renklendirme

- Boya
- Dip Boya
- Bitkisel Boya
- Renk Değişimi (Silme)
- Röfle
- Balyaj
- Işıltı
- Ombre
- Bronde
- Saç Strobingi

Küçük Ayrıntılar

RÖFLE Saçın doğal renginden farklı tonlarda yapılan renklendirme işlemine röfle denir. Saçtan minik tutamlar alınır ve daha açık bir tona, ya da istenilen başka bir tona boyanır.

BALYAJ Saçın bazı tutamlarına parlaklık ve ışıltı katmak için yapılan işleme balyaj denir. Doğal ve sanki güneşten açılmış gibi ışıltılı bir görünüm elde etmek için idealdir.

OMBRE Saç renginin boy kısmından itibaren daha açık bir renge boyanmasına ombré denir. Saç özel bir fırça ile boy kısmından itibaren açık renge boyanır ve ton üzeri ton dediğimiz kademeli olarak koyudan açığa giden bir renk görünümü ortaya çıkar.

BRONDE Kahve ve sarı tonlarının birleşiminden ortaya çıkan “bronde" oldukça hoş bir renk sunar. Ünlü yıldızların da çok kullandığı bronde, modern bir görünüm ortaya çıkartıyor.

SAÇ STROBİNGİ Yüzümüzü nasıl strobing tekniği ile aydınlatıyorsak, saçlarımızı da aynı şekilde aydınlatabiliyoruz. Saç strobingi'nde amaç, saçın üst kısmındaki bazı noktaları daha çok ön plana çıkarıp, saçın geri kalan kısmının biraz daha koyu tonda bırakılarak hafif bir kontrast oluşturmaktır.